Методичні аспекти формування вокальної компетентності майбутніх учителів музичного мистецтва
DOI:
https://doi.org/10.52256/2710-3560.95.2021.08Ключові слова:
вчитель музичного мистецтва, фахова підготовка, вокальна компетентність, вокальні навички, постановка голосуАнотація
Стаття присвячена дослідженню проблеми компетентнісного підходу до вокальної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва. Розкрито методичні прийоми вокально-хорової роботи в процесі навчальної та позанавчальної діяльності зі студентами закладів вищої освіти. З’ясовано, що специфіка вокальної підготовки студентів у період інформаційного перенасичення музичного простору вимагає від закладів вищої освіти розробки нових підходів до визначення змісту, форм і методів фахового навчання з метою розширення загальної музичної ерудиції студентів, їх орієнтації на ту музичну інформацію, яка б забезпечувала поглиблення фахових знань, розвиток спеціальних умінь і навичок, що забезпечить формування вокальної компетентності студентів.
Доведено, що процес формування вокальної компетентності займає чільне місце в системі професійної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва до роботи у закладах освіти та передбачає активне формування у студентів музично-естетичних смаків та розвиток вокальних навичок, а також здібностей оцінювати й аналізувати музичні твори, зокрема, і вокально-хорові. Представлено результати опитування серед викладачів, на основі якого було зроблено висновки про специфіку сучасних підходів до формування вокальної компетентності майбутніх учителів музичного мистецтва.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Лілія Іськова, Антоніна Мастерук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Із зазначенням авторства - Некомерційна - Розповсюдження на тих самих умовах 4.0 (CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0)