Проблеми формування здоров'язберігаючої компетентності студентів: теоретичний аспект

Автор(и)

  • Юрій Лущинський
  • Юлія Штомпель

DOI:

https://doi.org/10.52256/2710-3560.2022.96.16

Ключові слова:

здоровий спосіб життя, здоров'язберігаюча компетентність, фізичне виховання, студенти, заклади вищої освіти, сім’я

Анотація

У статті розкрито шляхи формування здоров’язбережувальної компетентності студентів. Увагу зосереджено на особливостях фізичного виховання молоді як головного чинника формування зазначеної компетентності. Визначено мету фізичного виховання як зміцнення здоров’я, сприяння гармонійному розвитку особистості, підготовка молоді до праці й захисту України, а відтак – формування здоров’язбережувальної компетентності не лише учнів закладів загальної середньої освіти, а й студентів закладів вищої освіти.

Проаналізовано особливості забезпечення фізичного виховання  студентів у закладах освіти та сім’ї. З’ясовано, що система фізичного виховання здобувачів освіти спрямована на розв’язання оздоровчих, освітніх, виховних завдань. Зокрема, оздоровчий напрям передбачає фізичний розвиток студентів, покращення функціональних можливостей організму, підвищення його опірності до несприятливих факторів внутрішнього та зовнішнього середовища, надаючи домінантну роль здоров’ю в усіх формах роботи зі студентами.

Визначено роль сім’ї у формуванні здоров’язбережувальної компетентності, вихованні здорової, фізично розвиненої особистості, підготовці її до суспільно-корисної діяльності, оскільки вона як специфічна педагогічна система виконує й виховну функцію, що полягає в передачі молодому поколінню дорослими членами сім’ї соціального досвіду, забезпеченні їхнього входження в систему суспільних відносин.

Біографії авторів

Юрій Лущинський

КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського»

Юлія Штомпель

Київський електромеханічний фаховий коледж

##submission.downloads##

Опубліковано

2022