Інноваційні технології навчання, як умова досягнення оптимізації освітніх результатів молодших школярів
DOI:
https://doi.org/10.52256/2710-3560.2022.96.17Ключові слова:
інновації, інноваційні технології навчання, знаннєва парадигма, компетентнісний підхід, компетентність, початкова школаАнотація
У статті приділено увагу дослідженню та пошуку ефективних умов реалізації інноваційних технологій навчання в початковій школі. Проаналізовано дефініції «інноваційність» та «ініціативність». Досліджено компоненти та функції для ефективної реалізації інноваційних технологій навчання в рамках компетентнісного підходу та зазначено компоненти відмінності між знаннєвою та компетентнісною парадигмами. Ідентифіковано періоди підвищення освітньої успішності школярів у період з 1993-2017рр. та зіставлено з умовами, які могли посприяти цьому. З’ясовано значення та роль інноваційних технологій навчання в розвитку успішності учнів у закладах загальної середньої освіти України. Окреслено онлайн-навчання та діджиталізація як новітні напрями інноваційності в освіті. Описано функції інноваційних технологій навчання, які вони мають реалізовуватися в освітньому процесі для успішної реалізації освітніх цілей. Проаналізовано актуальні інноваційні технології навчання які використовують у початковій школі, серед яких інтерактивні технології навчання, особистісно-орієнтовані авторські технології та ін.. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що проаналізовано реалізацію інноваційної політики в освітній сфері та вплив на результативність якості освіти у школі. Практичне значення дослідження полягає в можливості використання результатів у науково-методичному забезпеченні освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. Доведено актуальність дослідження інноваційних технологій навчання молодших школярів як важливої умови оптимізації якості освіти.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Таміла Майструк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Із зазначенням авторства - Некомерційна - Розповсюдження на тих самих умовах 4.0 (CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0)