Використання методу оксфордських дебатів у процесі викладання гуманітарних дисциплін майбутнім іноземним філологам
DOI:
https://doi.org/10.52256/2710-3560.2022.96.25Ключові слова:
лекції інноваційного типу, ігрові технології, Оксфордські дебати, приклад британського парламенту, освітньо-педагогічні інновації, умови для саморозвитку, мовленнєва практика, доцільність впровадженняАнотація
У статті йдеться про Оксфордські дебати як про різновид сучасної лекції – залучення студентів у процес спільної навчальної роботи, залучення їх до наукової творчості. Оксфордські дебати є формою тренінгу для підготовки студентів до публічних виступів, навчають принципів побудови виступу, техніці виступів та використанню невербальної комунікації. Оксфордські дебати навчають також дуже важливому виду діяльності студентів – підготовці до занять, методу, який може бути використаний для вивчення певної теми. Оксфордські дебати як лекції інноваційного типу характеризуються високою результативністю засвоєння матеріалу, оскільки характерною особливістю сучасної освіти є діяльнісна основа, яка означає взаємодію викладача і студента, їхній спільний навчальний пошук. Оксфордські дебати згідно з вимогами сучасної дидактики вищої освіти забезпечують великий обсяг засвоєння систематизованої і концентрованої навчальної інформації. Ми використали досвід закладів освіти Західної Європи, а саме Великої Британії, як приклад британського парламенту, в якому відображено метод Оксфордських дебатів. У статті перераховуються етапи підготовки, проведення та послідовність інноваційної методики, запропонованої майбутнім філологам іноземної мови. Ця методика допомагає формувати критичне ставлення до отриманої інформації, ознайомить з сучасними науковими досягненнями. Ми розкриваємо концепцію наведеної інноваційної методики та доцільність її використання в освітньому процесі.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Олена Федорцова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Із зазначенням авторства - Некомерційна - Розповсюдження на тих самих умовах 4.0 (CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0)