ЕРГОТЕРАПІЯ ЯК МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНИЙ ПІДХІД ДО СОЦІАЛЬНОЇ ТА ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ОСІБ З ПОСТТРАВМАТИЧНИМИ СТРЕСОВИМИ РОЗЛАДАМИ
Ключові слова:
ерготерапія, реабілітація, посттравматичні стресові розладиАнотація
Унаслідок гібридної війни, що продовжується на сході України вже шостий рік та епідемії автодорожнього травматизму у країні стрімко зростає кількість осіб з посттравматичними стресовими розладами. Серед 300 тисяч осіб, які брали участь у бойових діях більше 500 хворих з посттравматичними стресовими розладами покінчили життя самогубством. Одним із засобів реабілітації та відновного лікування пацієнтів з посттравматичними стресовими розладами є ерготерапія. Мета – проаналізувати можливості ерготерапії та накреслити перспективні напрями її розвитку на основі мультидисциплінарного підходу до реабілітації осіб з посттравматичними стресовими розладами. Для досягнення мети використано методи системного аналізу та логічного узагальнення. Серед великого розмаїття методів і засобів реабілітації осіб з посттравматичними стресовими розладами ерготерапевти використовують сучасні інформаційні технології, зокрема мобільні медичні додатки mHealth. Однак в Україні означені підходи до фізичної реабілітації та ерготерапії тільки запроваджуються, тому, на відміну від розвинених країн, на сьогодні ще не існує статистично вірогідних результатів щодо ефективності означеного підходу. Крім того, існуючі навчальні програми підготовки ерготерапевтів не передбачають досконалого знання ними англійської мови за професійним спрямуванням, що є перешкодою ерготерапевтам використовувати сповна можливості мобільних додатків mHealt, які переважно є англомовними. Висновки. Використання медичних мобільних додатків mHealth – перспективний мультидисциплінарний підхід до реабілітації осіб з посттравматичними стресовими розладами, запровадження якого гальмується недоліками в підготовці ерготерапевтів, а саме незнанням ними англійської мови.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Ольга Горай, Василь Свиридюк, Павло Яворський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Із зазначенням авторства - Некомерційна - Розповсюдження на тих самих умовах 4.0 (CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0)