МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПІДГОТОВКИ МАГІСТРІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Ключові слова:
інноваційна діяльність, міждисциплінарний підхід, системний підхід, синергетичний підхід, діяльнісний підхід, суб‟єктний підхід, технологічний підхід, проектний підхідАнотація
У статті обґрунтовано можливості використання евристичних ресурсів та інструментарію міждисциплінарного, системного, синергетичного, діяльнісного, суб‟єктного, технологічного, проектного підходів у підготовці магістрів дошкільної освіти до організації інноваційної діяльності. Встановлено, що міждисциплінарність та системність сприяють синтезу знань і дозволяють встановити цілісний, взаємозалежний характер усіх складових досліджуваної підготовки. В контексті синергетичної методології акцентовано увагу на механізми активізації внутрішніх ресурсів особистості для зміни й саморозвитку власного інноваційного потенціалу. З позицій діяльнісного підходу інноваційну діяльність розглянуто як форму активності її суб‟єктів, що спрямована на якісні зміни об‟єкта діяльності, а також на зміни в особистісних і технологічних структурах самої діяльності. Суб‟єктний підхід спрямований на виявлення особистісних професійно значимих характеристик готовності майбутніх вихователів-методистів до реалізації інновацій у закладах дошкільної освіти. Технологічний підхід орієнтований на розроблення технологій підготовки магістрів до інноваційної діяльності. Проектний підхід сприяє засвоєнню студентами методів аналізу, моделювання, конструювання інноваційної діяльності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Іван Коновальчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Із зазначенням авторства - Некомерційна - Розповсюдження на тих самих умовах 4.0 (CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0)