ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОСТІ У ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НА ОСНОВІ ЦІННОСТЕЙ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ
Ключові слова:
духовність, християнські цінності, християнська етика, християнська педагогіка, духовно-моральне виховання особистостіАнотація
У статті представлені ключові принципи формування духовності в здобувачів освіти. Проаналізовані різні підходи до визначення поняття «духовність» та підкреслено метафізичну її складову. Наголошено на перевазі духовного вектору розвитку української нації. Визначено цінності християнської етики як складової духовності, їх вплив на розвиток моральної особистості. Підкреслено, що саме етична складова духовності має стати джерелом навчання й виховання в закладах освіти. У статті описано оцінку сучасного стану процесу впровадження духовних цінностей в освітній процес та представлено міжнародну та вітчизняну нормативно-правову та методичну базу для організації та реалізації духовного виховання. Підкреслено певні суспільні та інституційні виклики, які впливають на процес упровадження духовних цінностей в освіту. Окрема увага приділяється важливості формування та розвитку моральних якостей педагога та зростання рівня його професійної компетентності для ефективного викладання предметів духовно-морального спрямування. Перспективами подальших досліджень визначено подальше усвідомлення ролі й місця етичного складника християнської релігії у формуванні духовності української молоді та пошук ефективних шляхів формування адекватного професійного ставлення до ролі релігійних організацій у процесі духовно-морального виховання українців.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Дмитро Грищук, Андрій Сеник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Із зазначенням авторства - Некомерційна - Розповсюдження на тих самих умовах 4.0 (CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0)