ФОРМУВАННЯ РИТОРИЧНО-МОВЛЕННЄВОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ
Ключові слова:
методика навчання польської мови, студенти-полоністи, риторично-мовленнєвої культури, принципи розвивального навчання мови, методи навчання, мозаїчне навчанняАнотація
У статті розглянуто теоретичні і практичні питання проблеми формування риторично-мовленнєвої культури студентів-полоністів у процесі навчання польської мови як іноземної. Акцентовано на суті риторично-мовленнєвої культури, на складності процесу її формування, що передбачає врахування етичного, емоційно-інтелектуального, мовного, мовленнєвого, комунікативно-прагматичного, власне риторичного аспектів. Наведено сучасні принципи організації розвивального навчання мови, що становлять основу риторично-мовленнєвої підготовки майбутніх учителів-полоністів, окреслено методи, які забезпечують реалізацію відповідних умов. Наголошено на важливості діяльності студентів з образотворення засобами мови; моделювання комунікативних, зокрема й риторичних, ситуацій та шляхів їх розв’язання; на необхідності дотримання текстоцентризму у створенні культуродоцільного освітнього середовища; технологічності та інноваційності навчання. Зосереджено увагу на особливостях методики мозаїчного навчання польської мови як іноземної, що базується на ідеях інтеграції, яка забезпечує мотивацію та ефективність освіти. На основі ефективних практик, які дають позитивний результат у справі формування риторично-мовленнєвої культури студентів на заняттях з польської мови як іноземної, запропоновано відповідні методичні рекомендації за кількома напрямами навчальної діяльності. Ідея пропонованої системи роботи передбачає збагачення словника студентів, сприймання зразків ораторського мистецтва, їх аналіз, інтерпретацію, наслідування, аналіз комунікативних ситуацій, комунікування, створення власного риторичного тексту в різних жанрах.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Оксана Кучерук, Вікторія Білявська, Лариса Шевцова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Із зазначенням авторства - Некомерційна - Розповсюдження на тих самих умовах 4.0 (CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0)