МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ФАХІВЦІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
Ключові слова:
здоров’язбережувальна компетентність, професійно-особистісне здоров'я, збереження професійного здоров’я, фахівці, педагогічні працівники, заклад дошкільної освітиАнотація
У статті акцентовано увагу на актуальності проблеми формування здоров’язбережувальної компетентності фахівців закладів дошкільної освіти як основи ефективної реалізації їх потенціалу в педагогічній діяльності. Висвітлено питання збереження професійно-особистісного здоров’я педагогів, оскільки тенденції та виклики в напрямку підвищення якості дошкільної освіти потребують від них постійного професійного росту, соціальної й професійної мобільності. Здійснено аналіз понятійної категорії «здоров’язбережувальна компетентність педагога» та розкрито її структурні компоненти, а саме: ціннісно-мотиваційний, когнітивний, операційно-технологічний та компонент особистих і професійних якостей. Розглянуто здоров’язбережувальну функцію педагога, яка полягає в здатності до збереження власного здоров’я та проявляється в певних ознаках, а саме: у збереженні здоров’я фізичного, соціального, психічного й духовного (власного та здоров’я людей з оточення); застосуванні навичок здорового способу життя, гармонізації режиму праці й відпочинку; запобіганні й попередженні професійного стресу та вигорання. Рекомендовано низку нестандартних форм методичної роботи, які акцентують увагу педагогів на необхідності володіння арсеналом способів збереження та відновлення професійного здоров’я.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Лілія Кучинська
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Із зазначенням авторства - Некомерційна - Розповсюдження на тих самих умовах 4.0 (CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0)