МОРАЛЬНО-ПРАВОВА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕДАГОГА – ІМПЕРАТИВ ЧАСУ
Ключові слова:
морально-правова відповідальність, педагог, морально-правова свідомість, морально-правові відносини, морально-правова діяльністьАнотація
У статті аналізується важлива педагогічна проблема, пов‟язана із морально-правовою відповідальністю педагога. Автор обґрунтовує процес актуалізації названого феномена у сучасній педагогічній практиці, доводить, що морально-правова відповідальність педагога реалізується як у перспективному, так і ретроспективному аспектах. Перспективний аспект характеризується високим рівнем усвідомленості особистістю сучасного і майбутнього розвитку нації і людства, цілеспрямованої, вільної діяльності людини. Педагогом навчального закладу вона здійснюється у творчому оволодінні знаннями, самовдосконаленні, самореалізації своїх сил і здібностей. Дослідження здійснюється на тривимірному взаємозв‟язку таких складових: свідомості і самосвідомості, відносин і діяльності. Рівень свідомості і самосвідомості характеризує реальний вияв морально-правової відповідальності педагога, і, навпаки, високий рівень морально-правової відповідальності засвідчує наявність свідомості і самосвідомості педагога. Акцентується, що морально-правові відносини у педагогічному середовищі будуються за двома основними принципами: субординаційному (вертикальному) і координаційному (горизонтальному). Високий рівень сформованості морально-правової відповідальності – це вірний шлях до вільної, творчої діяльності особистості педагога.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Григорій Васянович
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Із зазначенням авторства - Некомерційна - Розповсюдження на тих самих умовах 4.0 (CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0)