ВІКІДИДАКТИКА: ТЕМАТИЧНІ ВІКІУРОКИ – ШЛЯХ ДО НОВОЇ ОСВІТИ
Ключові слова:
медіаосвіта, медіадидидактика, медіадидактика вищої школи, вікідидактика, вікіпедія, вікіурок, тематичний урок, інтернет-ресурс, соціальна мережаАнотація
У статті проаналізовано сутність, особливості й ознаки нового різновиду занять – вікіуроків. Дослідники вирізняють їх від інших уроків із залученням інтернет-джерел. Ідеться про використання матеріалів Вікіпедії з освітньої метою. На основі аналізу наукової та методичної літератури виокремлено різновиди уроків з опертям на вікіджерела, запропоновано визначення поняття «вікіурок». Авторами пропонується комплекс занять, спрямованих на розвиток медіаосвітньої і соціокультурної компетентностей студентів. Зазначено, що найбільш популярною формою освітньої роботи з опертям на Вікіпедію є вікітренінги й вікімарафони, які допомагають оволодіти навичками написання і редагування статей до Вільної енциклопедії, яка твориться майже 300 мовами. Вони набувають поширення в різних освітніх та бібліотечних установах. У деяких закладах таке навчання проходить у вигляді гурткової роботи. Педагоги-новатори успішно використовують вікіджерела, інтегруючи їх в освітній процес на заняттях за шкільною програмою. Успішно реалізують навчальні можливості Вікіпедії й викладачі вишівських дисциплін. Така колективна робота в аудиторії об’єднує студентів, котрі виявляють підвищений інтерес до нових джерел знань за навчальною програмою і прагнуть фахового удосконалення як під час навчання, так і після. У групах іноземних студентів особлива увага приділяється інтернаціональному характеру роботи з вікіджерелами, де студенти мають можливість відпрацювати необхідні мовні навички роботи з опертям на сучасні інформаційні технології. Автори акцентують увагу на освітніх резервах вікіджерел для подальшого їх використання. Головна увага приділена розкриттю освітніх можливостей Вікіпедії при організації роботи з інтернет-ресурсами.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Артем Онкович, Ганна Онкович, Ольга Ляліна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Із зазначенням авторства - Некомерційна - Розповсюдження на тих самих умовах 4.0 (CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0)