Підготовка майбутніх вчителів початкових класів до реалізації концепції Нової української школи
DOI:
https://doi.org/10.52256/2710-3560.2022.96.24Ключові слова:
реформування освіти, нова українська школа, фахова підготовка, педагогічна діяльність, готовність до професійної діяльностіАнотація
У статті на основі аналізу наукових джерел та власних досліджень розглянуто проблему підготовки майбутніх вчителів початкових класів до реалізації Концепції нової української школи. Автором наголошено на тому, що сучасна філософія освіти в Україні диктує нові тенденції розвитку освітньої галузі та визначає пріоритетність гуманізації навчання, особистісного підходу, розвитку особистісного потенціалу здобувачів освіти, а реформування початкової освіти в контексті Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» вимагає переосмислення концептуальних філософських та методологічних засад підготовки майбутніх учителів початкової школи. Зроблено висновок, що в умовах реформування системи та змісту початкової освіти в Україні сучасний вчитель початкової школи має бути готовий до виконання актуальних часу та вимогам професійних функцій коуча, фасилітатора, тьютора, модератора в індивідуальній освітній траєкторії дитини. Таку особистісну та фахову готовність майбутніх спеціалістів мають забезпечити заклади вищої педагогічної освіти шляхом сприяння вивченню здобувачами освіти психолого-педагогічних дисциплін, проходженню ними різноманітних видів виробничої та педагогічної практик. Описано досвід фахової підготовки студентів до педагогічної діяльності в новій українській школі викладачами Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», представлено результати моделювання особистості сучасного вчителя студентами спеціальності «Початкова освіта».
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Наталія Федорчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Із зазначенням авторства - Некомерційна - Розповсюдження на тих самих умовах 4.0 (CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0)